Hazırlık belgesi hk.

Etiket: 

Bu konu 2 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  iş kulübü tarafından 3 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #831

  Fatih Kaptanoğlu
  Katılımcı

  Merhaba arkadaşlar ben bu sene hazırlık okudum, ikinci dönem okulumuzda geçerli olan YÖKDİL sınavı ile hazırlıktan muaf oldum, sitede açıklandı muafiyetim. Hazırlık geçitiğime dair belge için okula gelmem gerekli mi?

  #833

  Fatih Kaptanoğlu
  Katılımcı

  bu yazıya istinaden yazılmıştır:

  2019/3 Genelgesi ile daha önce olmayan not ortalaması zorunluluğu getirilmiştir. Başvuru için 4’lük sistemde 2 ve üzeri olması, 100’lük sistemde 53.33 ve üzeri olması gerekmektedir.
  Hazırlık okuyanlar için başarılı olduğuna dair belge alması yeterli oluyor.

  2019/3 Gelelgesinin 9. Madde 6. Fırkası:
  Programın başladığı tarihi içine alan eğitim-öğretim yılının birinci yarıyılı sonu itibarıyla genel akademik not ortalaması, not döküm cetvelinde (transkript) 4’lük sistemde 2’nin (dahil), YÖK’ün “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosunda 53.33’ün (dahil) veya varsa üniversitelerce ayrıca belirlenen başarı puanı ve üzerinde olan öğrenciler programa katılabilir. Bazı üniversitelerin hazırlık sınıflarında olduğu gibi not ortalaması hesaplanamayan öğrenciler için ilgili dönem itibarıyla başarısız olunmadığının belgelendirilmesi yeterlidir. Bu belgenin kontrolünden yüklenici sorumludur.

  #835

  iş kulübü
  Katılımcı

  e-devletten alınan belgeler geçerli. e devletten alabilirseniz işkur kabul eder.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.