SÇP Asil katılımcıları bekliyoruz

Etiket: 

20 yazı görüntüleniyor - 1 ile 20 arası (toplam 21)
 • Yazar
  Yazılar
 • #980
  İş Kulübü
  Yönetici

  Asil listede yer alıyorsanız bu konuya not bırakın. Aklımıza takılanları bu başlıkta paylaşacağız.

  #981
  Mustafa Yavuz
  Katılımcı

  Asil gözüküyorum ne yapmam gerekiyor bundan sonra? Ve benim 15 Ağustos’ta stajım başlayacak. Bu bir sorun olur mu? Bırakabilir miyim?

  #983
  İş Kulübü
  Yönetici

  İzlenecek yol:

  SÇP asil olanların izleyecekleri yol

  Bırakabilirsiniz. Staj nedeniyle bıraktığınızı belgeleyerek bildirirseniz sıkıntı olmazç

  #986
  Ramazan
  Katılımcı

  Ben asilim hazirlik öğrencisiydim bu sene ama nasıl bir yol izliycem iskuru mu ariyayim yoksa kazandığım yeri mi ?

  #987
  İş Kulübü
  Yönetici

  SÇP asil olanların izleyecekleri yol


  İlgili belgeleri hazırlayın. Yerleştiğiniz kurumu arayın mutlaka.

  #991
  Ramazan
  Katılımcı

  Yerlestigim kurumu aradım direk kimlik fotokopisi vesikalık fotoğraf vukuat kaydı (nüfus kaydı) birde bağlı olduğu banka ve şubeden maaş hesabı acmami istediler pzt günü bu evraklarla gelin dediler maaş hesabını hallettim gidip diğerleri mevcut zaten başka birşeyede gerek yok dediler bana

  #992
  Gizem
  Katılımcı

  Ben asil olarak görünüyorum ama ortalamam düşük . Bana çıkan Kurumu aradım belgeleri getir biz koyarız ortalama önemli değil dediler. Bi sorun çıkar mı sizce

  #993
  İş Kulübü
  Yönetici

  Genelgede açıkça not ortalaması yazıyor. Yani bu kuralı atlayamazlar. Sorun çıkar.

  #994
  Hatice Kübra
  Katılımcı

  Ben ilgili kurumu aradım fakat belirsiz konuşuyorlar. Belgelerin yeni geldiğini bilemediklerini söylediler. Bir hafta başvuru yapmadığım takdirde ne olur yani geç başlama gibi bir durum söz konusu mudur?

  #995
  İş Kulübü
  Yönetici

  Geç başlayamazsınız. Pazartesi itibariyle evrakları teslim etmiş olmanız gerekiyor. İŞKUR dışındaki kurumların evraklar konusunda yeni bilgileri oluyor, listeler yeni gidiyor. Akşam üzeri tüm kurumların haberi olmuş olur. Siz en geç pazartesi sabah 8.30 yerleştiğiniz kuruma gidin.

  #996
  rmys
  Katılımcı

  şimdi ben asil olarak kazanmış gözüküyorum sistemde fakat şöyle bir durum var ki hiçbir detay gözükmüyor. yani hangi kurumu kazandığımı bile bilmiyorum şu anda. saatlerce araştırma yaptım bir şey çıkmadı, işkuru aradım ulaşamadım lütfen yardımcı olun. başvurularım sayfasına giriyorum program no var sadece ve başvurduğum şehir, tarih falan var. adres, telefon falan nasıl öğreneceğim tam olarak? hizmet sağlayıcı kısmında yazan valliğimi mi arayacağım yoksa?

  #997
  İş Kulübü
  Yönetici

  Merhaba rmys,
  Başvurularım kısmında asıl olarak yazan ilan yerleştiğin ilandır. O ilanda sağda yazan kurum işe başlayacağın kurum. Sanırım Valilik senin yerleştiğin yer. Valiliğe gidip evraklarını teslim ediyorsun. En geç Pazartesi gitmen gerekiyor.

  #998
  Selin Çalışkan
  Katılımcı

  Bende aynı problemi yaşamaktayım. Hizmet Sağlayıcı olarak Marmara Üniversitesini gösteriyor sadece. Ben oraya iki farklı SÇP için başvurdum. Şuan hangisinde asillerdenim bilmiyorum.

  #999
  İş Kulübü
  Yönetici

  Pazartesi evrakları teslim etmeye gittiğinizde onlar bulur. Ya da işkur kurslar servisini arayıp öğrenebilirsiniz. Ama bu önemli bir sorun değil. Yerleşmişseniz her halükarda evrak tesliminde işlem yaparken listelerden isminizi bulurlar.

  #1000
  rmys
  Katılımcı

  dediğiniz gibi hizmet sağlayıcı kısmında yazan kurumu direk arayarak evraklar ile ilgili bilgi alıyormuşuz. pazartesi de evraklarla beraber yine o kuruma gitmemiz gerekiyormuş. yardımınız için çok teşekkür ederim panik yapmıştım 🙂

  #1001
  Hatice Kübra
  Katılımcı

  Babama(devlet memuru) bağlı sağlık sigortam bulunmaktadır. Bu programa başvurduğum da çalışıyor gözüktüğüm için sigortam da herhangi bir sorun çıkar mı?

  #1006
  İş Kulübü
  Yönetici

  Merhaba Hatice Kübra,
  Baban üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanıyorsan sigortan yoktur. Sigorta için bir yerde çalışıyor veya staj yapıyor olmak lazım. İŞKUR sigorta kontrollerinizi yapıyor. Eğer varsa doğal olarak katılamıyorsunuz.
  Sadece babanız üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanıyorsanız sıkıntı olamaz.

  #1010
  Can
  Katılımcı

  Yetim maaşı almaktayım. Normal şartlarda part time sigortada maaş etkilenmeyecek deniliyordu girdiğim bir part time işte maaş durmuştu SÇP de de aynısı mı olacak? Yoksa maaşı almaya devam mı edeceğim?

  #1011
  İş Kulübü
  Yönetici

  Merhaba Can,
  İŞKUR, 25 yaş altı erkeklerde maaş kesilmesi olmayacak bilgisini verdi. Ama asıl bilgi SGK’da. Pazartesi mutlaka SGK’ya sormalısın. Çünkü herkesin maaş durumu farklı.

  #1012
  Hilal
  Katılımcı

  Ben asil olarak seçilmişim.

  Marmara ünv.si kütüphane işlerine başvurduğumu hatırlıyorum ama mesajda typ kapsamında diyor. Bu temizlik personeli mi demek yani ne oluyor anlayamadım ben ne iş yapacağız

20 yazı görüntüleniyor - 1 ile 20 arası (toplam 21)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.