SÇP'ye yabancı öğrenciler başvurabilir mi?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  İş Kulübü tarafından 2 ay 4 hafta önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
  • #905

    İş Kulübü
    Yönetici

    Yabancı öğrenciler Sosyal Çalışma Programına katılamazlar. Katılım Şartları şöyle:

    Madde 1. Katılım Şartları
    (1) SÇP’de Yönetmeliğin Ek 1 inci maddesinin ikinci fıkrası kapsamında 67 nci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendi uygulanmaz. Bu hususlara ilişkin açıklamalar aşağıda yer almaktadır.
    a) Kuruma kayıtlı işsiz olmak; SÇP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden SÇP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.)
    Yabancı öğrenciler ve iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler SÇP’ye katılamazlar. 5510 sayılı kanunun 5 inci maddesi kapsamında kısa vadeli sigortalılıkları bulunanlar SÇP’ye katılamazlar.
    Merhaba Abdullah Bey, Genelgeye göre katılamıyorlar.

    • Bu konu 2 ay 4 hafta önce önce  İş Kulübü tarafından değiştirildi.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.