1 Kitap, 1 Film, 1 Tedx

İçindekiler

1 Kitap, 1 Film, 1 Tedx

Zamanı iyi ve güzel değerlendirmek hepimiz için önemlidir. Özellikle evde daha çok bulunduğumuz bu süreçte yeni ve güzel aktiviteler arama sürecindeyiz. Bende sizlere için sevdiğim 1 kitap 1 film 1 tedx önerisinde bulanacağım. Bu seriye her hafta İş Kulübü sitesinden ulaşabilirsiniz.

1 Uçurtma Avcısı – Halit Hüseyni

Uçurtma Avcısı -Khaled Hosseini Kitabı ve Fiyatı - Hepsiburada

Khaled Hosseini’nin dostluk üzerine yazmış olduğu bir romandır. Afganistan da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta Emir’in hikayesine tanıklık edeceğiz. Birçok farklılıklara rağmen birbirinden kopamayan iki dostun hikayesine hazır olun.

Emir ve Hasan birlikte büyüyen iki çocuktur. Aynı evde büyümüş olsalar da iki farklı dünyanın insanlarıdır. Emirin ailesi zengindir, Hasan ise onun hizmetkarının oğludur. Ayrıca Hasan orada sevilmeyen etnik gruba mensuptur. Birçok farklılık iki dostu karşı karşıya getirir işte. Bu iki çocuğun birbiriyle kesişen hayatlarına tanıklık edeceğiniz. “Uçurtma Avcısı” Afganistan da çocuk çok ama çocukluk yok cümlesini etkili bir anlatımla yaşayarak anlayacağız bir kitaptır. Sevdiğim birkaç alıntı ile sizleri baş başa bırakıyorum. Keyifli okumalar.

-“Çocuklar boyama kitabı değildir,  en sevdiğin renge boyayamazsın.

-“Masasının üzerindeki bir levhada şöyle yazıyordu; Yaşam bir trendir, atla.”

-“Senin bu kadar mutlu olmana ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler.

2 Stajyer (The Intern)

Yönetmen koltuğunda Nancy Meyers’ın oturduğu bu film en sevdiğim yapımlardan biridir. Hem bolca güleceğiniz hem de duygulanacağınız bir film. Jules Ostin başarılı bir şirketin sahibidir. Çalışanlarından birinin tavsiyesi üzerine yeni bir stajyer programı başlatmaya karar verir. Yaşı yüksek k insanlara yönelik olan bu programa ilk başlayan kişi ise 70 yaşındaki Ben Whittaker olur. Şirketin genç kadrosunun yaş ortalaması oldukça gençttir. Yanında çalıştığı Ostin ile arasında zamanla iş ilişkisi güzel bir dostluğa dönüşür. 

3 Elizabeth Dunn – Başkalarını Yardım Etmek Bizi Daha Mutlu Eder – Ama Nasıl Yaptığımız Önemli

Yardımlaşmak hepimiz için motivasyon demektir. Zor süreçlerden geçerken birbirimizi daha çok motive etmeye ihtiyacımız var. Sevdiklerimizi arayalım, mesaj atalım. Hayatımızdaki güzelliklerin değerini bilelim ve bu güzellikleri paylaşalım. Kötü ve negatif düşüncelerden uzak duralım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz