İş Kulübü Derneği, iş arama sürecinizi kolaylaştırmayı ve gelecek planlamanızda size yardımcı olmayı amaçlayan interaktif bir girişimdir.

İş arama sürecinde yapılan küçük
hatalar, yıllarca hayalini kurduğumuz işleri bir çırpıda yok edebiliyor. Bu
hataların önüne geçmek amacıyla makaleler, röportajlar, eğitim videoları,
online testler, iş arayan ve çalışanların katıldıkları mülakat yorumları sizlerle
olacak.

İş arama süreci dışında meslek seçiminin incelikleri, iş/meslek değiştirmenin yöntemleri, çalışma yaşamında motivasyon ve başarı yolları da iskulubu.com’da.

Kimlere yardımcı olmayı
amaçlıyoruz?

  • Meslek seçme aşamasında olan gençler
  • İş hayatına atılmaya hazırlanan yeni mezunlar
  • Mezun olmadan işini garantilemek isteyen
    öğrenciler
  • İşsizler
  • Çalışırken iş/meslek değiştirmek isteyenler
  • Çalışma yaşamında geleceğini planlamak
    isteyenler

‘Bilgi paylaştıkça çoğalır!’ anlayışıyla yola çıkan iskulubu.com ile birlikte deneyimlerinizi aktararak sosyal faydayı maksimuma çıkarmaya ne dersiniz? Makaleler yazabilir, video gönderebilir, alanında uzman kişilerle röportajlar yapıp iskulubu.com’da yayınlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilgi[@]iskulubu.com’a kısa bir mail atmak!

İçindekiler

Projelerimiz

CV Destek Projesi

CV Destek Projesi, CV’leri inceleyerek eksik ve hataları tespit edip CV sahibine bildirmek amacıyla iskulubu.com tarafından organize edilen sosyal sorumluluk projesidir. Proje web sayfası.

Yeni Mezunlar İçin Psikososyal Destek Projesi

Yeni Mezunlar İçin Psikososyal Destek Projesi, üniversite eğitimlerini tamamlayarak mezun kategorisine giren ve iş bulamamış genç yetişkinlere, kendilerinin iş arama süreçlerinde ihtiyaç duyacakları psikosoyal destek sağlamayı amaçlamaktadır. Proje web sayfası.

İnsan Kaynaklarında Yolculuk

İnsan Kaynaklarında Yolculuk; İK alanında kariyer hedefleyen yeni mezun veya üniversite öğrencileri için, 4 hafta sürecek 7 Oturum + 1 Atölyeden oluşan bir eğitim yolculuğudur. Proje web sayfası.

Dijital Beceriler Eğitimi

Dijital Beceriler Eğitimi, çalışma hayatında aktif olarak yer almayan gençlerin dijital yetkinliklerini geliştirebilmek, tasarım yeteneği kazandırabilmek, temel bilgisayar becerileri ve teknoloji kullanımı konusunda öğrencilerin farkındalıklarını artırmayı amaçlamaktadır. Proje web sayfası.

English Skill 101

Üniversite öğrencilerinin A1 düzeyinde İngilizceyi 4 beceriyi(okuma, yazma, dinleme, konuşma) birlikte kullanarak geliştirebilmesi için fırsat sağlayabilmektir.
Projenin hedefi; Proje bitiminde projeye katılım gösteren üniversite öğrencilerinin verilen eğitimlere ek olarak, eğitim süresince ve sonrasında kendilerinin de gösterecekleri çaba ve düzenli çalışma ile birlikte dört beceride A1 düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olabilmesi ve günlük hayatta uygulayabilecek duruma gelmeleri hedeflenmektedir. Proje web sayfası

Temel Düzey Android Geliştirme Eğitimi

Mobil uygulama geliştirme konusunda hevesli ama nasıl/nereden başlayacağını bilmeyen kişiler için sıfırdan bir e-ticaret uygulaması geliştirerek hem mobil geliştirme dünyası hakkında hızlı ve sağlam bir temel atmak; hem de kişileri artık aklındaki mobil uygulama fikrini hayata geçirebilecek seviyeye getirmek. Proje web sayfası

IT Recruiter Bootcamp

Teknoloji sektöründeki firmalar, yetenek yönetim süreçlerinde doğru adayı bulmakta zorlanıyor. Bu noktada ortaya çıkan ihtiyaç doğrultusunda IT İşe Alım Uzmanları devreye giriyor. IT Recruiter Bootcamp, özellikle son yıllarda yaşanan bu büyük ihtiyaca yönelik profesyoneller yetiştirdiğimiz ücretsiz ve yoğun bir IT İşe Alım Uzmanı eğitimidir. Proje web sayfası