BAŞLANGIÇ NOKTASI AKADEMİ ETKİLİ GENÇ LİDERLER PROGRAMI

İçindekiler

Başlangıç Noktası Akademi Etkili Genç Liderler Programı Nedir?

Başlangıç Noktası Akademi, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın başlattığı, üniversite öğrencilerine 21. yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde bir eğitim alternatifi oluşturmayı amaçlayan bir programdır. Alanının düşünce liderleri tarafından hazırlanan eğitimler, Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi seçkin kuruluşların raporları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Eğitimlerimiz çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleşecektir ve interaktif olacaktır. Programdan başarıyla mezun olan etkili genç liderler, program sonrasında aşağıda yer alan birçok seçkin kurumda staj yapma imkanı bulabilecek. 

Ahiler Kalkınma Ajansı ve İstanbul Makine Mühendisleri Odası’nın desteğiyle oluşturduğumuz program 5 ana başlıktan oluşmaktadır:

1- Sürdürülebilirlik

Bu modülde bireysel yetkinliklerin sürdürülebilirliği, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik, sosyal etki yönetimi ve ölçümü konularında eğitimler verilecek.

2- Dijital Okuryazarlık ve Gelişen Teknolojiler

Bu modülde Kırılım Çağı’nın gerektirdiği yetkinlikleri kazanan etkili genç liderler, aynı zamanda önde gelen girişimcilerden uygulamalı şekilde yeni teknolojileri öğrenecekler. 

3- Mentorluk ve Staj imkanları

Mentorlarımız, etkili genç liderlerin ihtiyaçlarını ve endişelerini anlayarak onlara birebir destek olmak için varlar. Programı başarıyla tamamlayan etkili genç liderlerimiz, program sonrasında sektöründe öncü kurumlarla oluşturduğumuz staj programına dahil edileceklerdir.

4- Girişimcilik

Etkili genç liderlerimiz bu modülde kendi girişim fikirlerini oluşturmayı ve bu fikirleri hayata geçirmeyi öğrenerek bu programdan birer girişimci adayı olarak mezun olacaklardır.

5- Mülakatlara Hazırlık

Bu modülde etkili genç liderler iş hayatına girişin ilk adımlarına hazırlanacak, CV hazırlama ve canlı mülakat konularında gerçek İK çalışanlarından birebir geri bildirim alma ve pratik yapma fırsatı elde edeceklerdir.

Başvuru Şartları Neler

Üniversitelerin lisans programlarına kayıtlı 3. ve 4. sınıf öğrencileri, okul ve bölüm fark etmeksizin Başlangıç Noktası Akademi programına başvurabilir.

Etkili genç liderlere ne gibi fırsatlar sağlanacak?

Programdan mezun olduktan sonra birçok farklı sektörden kurumda staj imkanı sağlanması hedeflenmektedir. Mezunlar, kazandıkları 21. yüzyıl yetkinlikleri ile akranlarından farklı bir konuma gelecek, böylelikle hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşacaklardır.

Etkili genç liderlere burs desteği sağlanacak mı?

Evet, etkili genç liderler aylık 500 TL burs desteği alacaktır. Burs desteği alacak kişilerin bursu hak eden kişiler olması adına etkili genç liderler programa gösterdiği ilgi ve sağladığı katılıma dikkat edilerek bir eleme süreci daha gerçekleşecektir.

Etkili genç liderler mentorluk alacak mı?

Evet, etkili genç liderler alanında uzman kişiler tarafından mentorluk desteği sağlanacaktır.

Programa ne zaman başvurabilirim?

Programa başvurular 1 Ocak 2021’de başlamaktadır ve 1 Şubat 2021’de sona ermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz