1 Kitap, 1 Film, 1 Tedx

1 Kitap, 1 Film, 1 Tedx

Boş zamanlarımda ne okusam diye düşünüyorsanız, izleyecek film, video ya da diziye karar veremiyorsanız 1 Kitap, 1 Film, 1 Tedx tavsiyeleriyle karşınızdayım. Bu seriye her hafta İş Kulübü sitesinden ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

1 Zengin Baba Yoksul Baba- Robert T. Kiyosaki

Zengin Baba Yoksul Baba- Robert T. Kiyosaki

Kişisel finans kitabı olan Zengin Baba Yoksul Baba, kendi finansal özgürlüğümüzü kazanmak için hangi yolları tercih etmemiz gerektiğini, hangi özelliklere sahip olmamız gerektiğini vurguluyor. Finans alanında edindiği tecrübeleri yalın ve anlaşılır bir dille anlatıyor Robert Kiyosaki.

Şu cümleyi söyle: “İstediğim şeyleri alacak param yok.”

Şimdi de şöyle de: “İstediğim şeyleri nasıl alabilirim?”

Kitapta yer alan ifadelerden ilki düşünmekten alıkoyar, diğeri ise düşünmeyi sağlar. Düşündüğün kadar kazanırsın diyor Kiyosaki. Parayı nasıl kazanılacağından çok nasıl kullanılacağı, nasıl değerlendirileceği örneklerle anlatılıyor. Kitap bizlere borsa ve para hakkında ne kadar bilgi sahibiyim, para kazanmak için nelerden taviz verebilirim ya da vazgeçebilirim gibi soruları düşündürüyor.

2 Girlboss

Gerçek bir otobiyografik eser olan Girlboss, kitap uyarlaması olan bir komedi dizisi. 2017 yılında başlayan dizinin atmosferi, bizi o yıla sürüklüyor. 1 sezon, 13 bölümden oluşan büyük ölçüde ilham veren dizi, toplumun dayattığı kalıplara girmek istemeyen ve girdiği işlerde uzun süre kalamayan Sophia Amoruso’nun Nasty Gal isimli giyim markasına sahip oluş hikayesini anlatıyor.

Sophia bir gün ikinci el  vintage kıyafetler satan bir dükkandan dokuz dolara aldığı ceketi, internet üzerindeki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesi olan e-Bay’e koyması ve ceketin 650 dolara satıldığını görmesiyle Sophia’nın hayat hikayesi başlar.  Sophia artık e-ticaret yapan kadın girişimcidir. Gerçek bir hayat hikayesi olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

3 Haluk Gürgen- İletişiminiz Kadarsınız

“Siz ne iseniz, iletişiminiz de o.”

Ortaokul öğretmeninin kendisine verdiği güven sayesinde topluluk önünde konuşmalar yapabildiğini anlatan Prof. Dr. Haluk Gürgen, ötekileştirmenin değil birbirimizi anlamanın önemini vurguluyor. İletişimimizin bizim nasıl var olduğumuzla ilgili bir tarz meselesi olduğunu hatırlatıyor.

Dünyanın en temel problemleri arasında karşımızdaki kişiyi ötekileştirmek olduğunu dile getiriyor. Farklılıklar arasındaki benzerlikleri bulmamız, birbirimizi anlamaya çalışmamız gerektiğini dile getiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz