Farklı İlgi Alanlarına Uygun 5 Podcast Önerisi

Farklı İlgi Alanlarına Uygun 5 Podcast Önerisi

Farklı İlgi Alanlarına Uygun 5 Podcast Önerisi

Teknoloji çağının kişiselleştirilmiş radyoları olan podcastler artık hayatımızın her anında bizlere eşlik edebiliyor. Otobüs yolculuğundayken, yemek yerken, aklınıza gelebilecek her yerde dinleyebileceğiniz podcast önerilerini sizler için derledim. Kişisel gelişimden endüstriye, pek çok farklı kategoride kaliteli, bilgilendirici ve bir o kadar da samimi sohbetleri keyifle dinleyebilirsiniz.

1.Hülya Mutlu’yla Tam Üstüne Bastın – Tasarım Odaklı Düşünme

Eğitmen, konuşmacı ve yönetici koçu Hülya Mutlu, Tam Üstüne Bastın adlı programında mesleklerini en iyi biçimde yapan kişileri konuk ediyor. Kırk beşinci bölümde ağırlanan konuk mentör, konuşmacı ve podcaster Mete Yurtsever, tasarım odaklı düşünmenin insan odaklı bir  yaklaşım olduğunu belirtiyor. Mete Yurtsever, tasarım odaklı düşünmenin temel prensiplerinden bahsediyor ve tasarım odaklı düşünen markalara örnekler veriyor.  Tüm detayların ele alındığı ve kendi kıymetli yorumlarını da kattığı kayıtlarda konu başlığını en ince ayrıntısına kadar öğrenme garantili.

Spotify’da dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Hani Kurumsaldık – Mürsel Ferhat Sağlam/ Elif İrem Yavuzer – Kurumsal Sosyal Sorumluluk Nedir? Neden Önemlidir?

Dijital Markalaşma Uzmanı, akademisyen ve yazar Mürsel Ferhat Sağlam ile Kurumsal İletişim Uzmanı, eğitmen ve yazar Elif İrem Yavuzer’in birlikte hazırlayıp sunduğu Hani Kurumsaldık’ın yirmi beşinci bölümünde “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” teması ele alınıyor. KSS’nin tanımı, avantajları ve dezavantajları, bir markaya kazandırdıkları, kss türleri gibi konular ekseninde yayın gerçekleşiyor. Her bir yayını dinlediğinizde zihninizin bir çıt daha aydınlanmış bir şekilde olacağından emin olabilirsiniz.

Spotify’da dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Oto.Didakt – Özlem Dinç- Zeynep Atakan İle Meslekte Cinsiyetçilik

Kişisel gelişimden motivasyona, pek çok konuya değinen fotoğrafçı, yapımcı ve danışman  Özlem Dinç’in on yedinci bölümündeki konuğu Türkiye’nin en önemli yapımcılarından Zeynep Atakan bulunuyor. Yayında Zeynep Atakan’ın yapımcılık serüveni, sinema sektörü ve meslekte cinsiyetçilik üzerine konuşuluyor. Keyifli ve bir o kadar da öğretici olan bu podcast 30 dakikanızı  ayırmaya değer.

Spotify’da dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Kendine İyi Davran- Beyhan Budak – Etkili ve Güçlü İnsanların 7 Alışkanlığı

Klinik Psikolog Beyhan Budak, hayata, ilişkilere ve psikolojiye dair bilgilendirme ve farkındalık yaratma amacıyla bilgilerini ve tecrübelerini bizlere aktarıyor. Bu podcastinde Beyhan Budak, ünlü kişisel gelişim yazarı Stephen Covey tarafından kaleme alınan Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabına kendi üslubuyla değiniyor. Proaktif ve reaktif insanın özelliklerini, zaman yönetiminin önemini, kazan-kazan durumunu ve sinerjinin hayatımızdaki yerini değerli fikirleriyle dinleyicilerine aktarıyor.

Spotify’da dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Nereden Başlasam?- Mirgün Cabas- Can Kozanoğlu- Endüstri 4.0

Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu’nun beraber gerçekleştirdikleri programda edebiyattan modaya bilimden tarihe birçok farklı konuda konunun uzmanlarıyla keyifli sohbetlerine tanık olabilirsiniz. Bu bölümde Endüstri 4.0 platformunun başkanı ve  Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lale Akarun konuk oluyor. Lale Akarun endüstri 4.0’ın tanımından, yapay zekanın günlük yaşantımızdaki yerinden, Türkiye’nin bu dönüşümdeki konumundan söz ediyor. Dinlerken keyif alıp hem de yeni bir şeyler öğreneceğinize emin olabilirsiniz.

Spotify’da dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz