2023-2024 KYK Burs Başvuruları Başladı

2023-2024 KYK Burs Başvuruları Başladı

“Gençlik ve Spor Bakanı, resmi sosyal medya hesabı üzerinden şu duyuruyu yaptı: ‘GSB burs ve öğrenim kredisi başvuruları resmi olarak açılmıştır. Başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden, 19 Ekim Perşembe günü saat 23.59’a kadar yapabilirsiniz. Eğitim yolculuğunuzda size destek olmaktan mutluluk duyarız.’

Gençlik ve Spor Bakanlığı, başvuru ayrıntılarını da paylaştı. İlk defa bir yükseköğretim programına başlayan öğrenciler, halihazırda yükseköğretim programlarını sürdüren ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında eğitim alan Türk vatandaşları burs ve kredi başvurularını gerçekleştirebilirler.

Burs ve kredi başvuruları, e-Devlet’teki öğrenim bilgilerine dayalı olarak alınacak. Bu nedenle öğrenciler, e-Devlet’teki okul ve bölüm bilgilerini kontrol etmelidir. Eğer bilgilerde hata bulunuyorsa, öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleri ile iletişime geçerek düzeltmeleri gerekmektedir.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve akademik durum bilgileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilgili kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecektir. Başvuruların sonuçlarına göre, burs veya öğrenim kredisi tahsis edilecektir. Yanlış beyanda bulunan başvurular geçerli sayılmayacaktır.

Özel durumlarını beyan eden öğrencilerden belge talep edilmeyecektir. Özel durumları olan öğrencilerin bilgileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kontrol edilecektir. Bu özel durumlar arasında, anne veya baba vefatı, yüzde 40 ve üzeri engelli olma durumu, sevgi evlerinde eğitim alma, Darüşşafaka Lisesi mezunu olma, milli sporcu olma gibi durumlar bulunmaktadır.”

2023-2024 KYK Burs Başvuruları Son Gün

Başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden, 19 Ekim Perşembe günü saat 23.59’a kadar yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz