SÇP Açıklandıktan Sonra Ne yapılır?

Sosyal Çalışma Programı kurası 4 Temmuz’da çekildi. Tüm ülkedeki SÇP ilanlarına yerleştirme tek merkezden ve aynı anda elektornik kura ile yapıldı. Sonuçlar, İŞKUR’un web sitesinde SÇP başvuru ekranında yer alan başvurularım kısmında ilan edildi. İlana yerleşenlerin sonucu ‘Asıl’, yedekte kalanlar için ‘Yedek’, yerleşemeyenler için ‘Yerleştirilemediniz’ yazmaktadır. Yerleşenlerin en fazla merak ettiği sorular:
SÇP Açıklandıktan Sonra Ne yapılır? Sosyal Çalışma Programı kazananlar ne yapacak? Hazırlanması gereken evraklar nelerdir?

SÇP Açıklandıktan Sonra Ne yapılır?

İŞKUR’a ulaştığımızda verilen yanıt şu şekilde:

1. Asıl olarak seçildiğiniz programı düzenleyen Hizmet Sağlayıcı Kuruma (yüklenici) e-devletten o gün indirdiğiniz öğrenci belgenizi teslim etmeniz gerekmektedir. Ayrıca 2018-2019 yılı güz döneminin (Güz olarak belirtmeyen okullarda 1. dönem) Genel Not Ortalamasını gösterir transkripti (not döküm cetveli) sunmanız gerekmektedir. Hazırlık sınıfını bitirenler için hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğini gösterir belge getirilmelidir. Transkript ile hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğine dair belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmemektedir. Hizmet Sağlayıcı Kurumu sonuçların açıklandığı ekrandan görüntüleyebilirsiniz. Program sırasında mezun olacaksanız mutlaka hizmet sağlayıcı kuruma ve İŞKUR İl Müdürlüğüne bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kurum hizmetlerinden 24 ay yasaklanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Örneğin 8 Ağustos’ta mezun olan katılımcı bu durumunu en geç 7 Ağustos’ta kuruma bildirmeli ve programdan ayrılmalıdır.

2. Hizmet Sağlayıcı Kuruma bu belgeleri sunduğunuzda Sosyal Çalışma Programı Genelgesinin ekinde de bir örneği yer alan Katılımcı Taahhütnamesini okuyarak isminizin karşısındaki çalışma günlerini inceleyip son sütundaki boşluğa imzanızı atmanız gerekmektedir.

Merak ettikleriniz ve cevabını bulamadığınız sorular için Sosyal Çalışma Programı Forum‘a bekliyoruz.

Başvuru sonucunuzu hala öğrenmediyseniz aşağıdaki linke tıklayarak hızlıca SÇP sonucunuza bakabilirsiniz. Online işlemler > İstihdam > Sosyal Çalışma Programı > Başvurularım kısa yolu sonucunuzu hızla görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal Çalışma Programı Katılımcı Taahhütnamesi
SÇP’ye yerleşenler taahhütname imzalamak zorunda. Yerleştiğiniz kurum sizden talep ediyorsa aşağıdan indirip gerekli yerleri doldurup imzalayarak verebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz