Yüzde 1’lik Dilim Nedir ve Yüzde 1’lik Dilime Girmenin 7 Yolu Nelerdir?

 

İçindekiler

Yüzde 1’lik Dilim Nedir?

Yüzde 1’lik dilim, ortalama bir insan olmamak, kimsenin yapmadığı, kimsenin başarmak istemediği, herkesin bahaneler ürettiği dünyada, bunlara meydan okumaktır. Hayatın boyunca yan gelip yattıysan ve hayatını sadece asgari şekilde idame ettirdiysen, bu adımları uygulamanın vakti gelmiş demektir.

Yüzde 1’lik Dilimde Olmak İçin Yapılması Gerekenler

1 Mükemmeliyetçi Ol

  Mükemmeliyetçi olmak seni her zaman ileri taşır. Ama mükemmeliyetçiliğin tek bir tuzağı vardır: Mükemmeli yapacağım derken her şeyi ertelemek. Sakın bu tuzağa düşme.

2 Konfor Alanından Çık

  Konfor alanından çıkmamak, yatağına ve sabit fikirlere bağlı kalmak seni yüzde 1’in dışına iter. Konfor alanını acilen terk etmelisin. Aksi halde tembellik seni ağlarına aldığı vakit, kurtulmak bir hayli zor olacaktır.

3 Sinirli Ol

  Sinirli olmak kötü bir karakteristik özellik dediğini duyar gibiyim. Ama düşündüğünün aksine sinirli olmak mükemmel bir karakteristik özelliktir. İnsanlara, sana yapamazsın diyenlere ve özellikle de kendine sinirlen. Çünkü sinir, beynini ve tüm vücudunu çalıştıracak güce sahiptir.

4 Yeri Geldiğinde Kork

  Korkmak seni zaman zaman ileri taşır. Yerini ve zamanını iyi ayarlarsan mükemmel sonuçlar elde edersin. Mesela seni bir köpek kovaladığında korkup maksimum hızına ulaştın mı? Ölüm korkusu ile hiç beynini maksimum çalıştırma gücüne ulaştırdın mı? İşte korku bunları tetikler ve zamanlaması güzel olursa harika sonuçlar elde edersin.

5 Asla Arkana Bakma

  Arkaya bakmak seni bu oyunda saf dışı bırakır. Tecrübelerini edin, onları kafana kazı ve arkana asla bakma. Kural bundan ibaret.

6 İnsanların Ne Dediğini Umursama

  İnsanlar sırf sen başarısız ol diye günlerce, aylarca hatta yıllarca konuşur. Kimse senin için en doğrusunu bilemez ve bilemeyecek. Senin için en doğrusunu yine sen bileceksin. Evet tecrübeli insanların düşünceleri önemli. Fakat senin yaşantın, senin düşüncelerin ve senin duyguların. Bunlara saygısızlık edemezsin.

7 Bağımlı Ol ve Odaklan

  Her insan bir şeylere bağımlı olmak zorundadır. Sevgilisine, ailesine, dostuna, eşine, köpeğine, kedisine, hayallerine… Bir şeylere bağımlı olmazsan ve o şeye odaklanmazsan yüzde 1 olamazsın. Yüzde 1 olmak istiyorsan bağımlı olman gereken asıl yer hayallerindir. Hayallerine odaklan. Ne hayal edebiliyorsan et. İster çok ünlü bir şarkıcı ol, istersen çok ünlü bir cerrah; ister mükemmel bir mühendis ol istersen de herkesin hayatını kurtaran bir kahraman. Seçim senin, sınır yok .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz