Kesişen Yollar Derneği Yurt Dışı Staj Burs Programı 2020 Başvurusu

Kesişen Yollar Yurt Dışı Staj Bursu Programı Türkiye’deki üniversitelerde okuyan ve eğitiminin sürdüğü yıllarda yurt dışında staj yapmak isteyen öğrencilere maddi destek sağlamayı amaçlayan bir programdır. Program kapsamında adayın kabul aldığı kurumdan herhangi bir maddi destek almaması ve bursu almaya hak kazanması halinde, bursiyerin harcama kalemlerinden birine destek oluyoruz. Bu bugüne kadar burs almaya hak kazanan bursiyerlerimiz için uçak bileti olmuştur.

Eğer siz de lisans öğrencisiyseniz ve yurt dışında bulunan bir kurumdan kabul aldıysanız, başvuru toplama tarihlerinde programımıza başvurabilirsiniz.

Kesişen Yollar Derneği Yurt Dışı Staj Burs Programı Başvurusu

İçindekiler

Başvuru Koşulları

  • Türkiye’de bir üniversiteye tam zamanlı kayıtlı olan ve başvurunun yapıldığı akademik yılda üniversite öğrencisi olmaya devam eden. Son sınıfta olan öğrenciler, mezuniyet tarihinden itibaren 2 ay içerisinde staja başlayacaksa.
  • Staj programı dahilinde ödeme almayan.
  • En az 1 ay süreli yurt dışı staj başvurusu onaylanmış öğrenciler

* Yurt Dışı Staj Bursu Programı jürisinde ve yönetim kurulunda yer almayan veya onların birinci dereceden yakını olmayan Kesişen Yollar gönüllüleri ve kampüs temsilcileri de bu programa başvurabilir.

Desteklenen Staj Programları

  • Kurumsal şirketler
  • Start-uplar/Özel Şirketler
  • Üniversitelerde araştırma projeleri
  • Devlet Kurumları

Değerlendirme Kriterleri

Kesişen Yollar Derneği olarak staj bursu adaylarını adil ve doğru bir şekilde seçmek bizim için çok önemli. Bunun için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu yüzden adaylarda din, dil, cinsiyet veya ırk ayrımı yapmaksızın başarıya ve kabul alınan stajın aday için yapacağı etkiyi ve adayın başarısını göz ününe alıyoruz. Adayları değerlendirirken akademik olarak başarılı olmasına ve akademik olarak aktif olmasına önem veriyoruz. Bunların yanı sıra adayların sosyal sorumluluk almış olmaları, ileriye dönük planları ve motivasyonları değerlendirmelere ayrıca etki etmektedir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 30 AĞUSTOS 2020

Kesişen Yollar Derneği Hakkında

Kesişen Yollar Derneği olarak eğitim ve sosyal hizmet alanlarında Türkiye’ye yönelik çeşitli projeler geliştiriyor ve etkinlikler düzenliyoruz.

Amacımız eğitimde fırsat eşitsizliğini azaltmak ve bunu yaparken de bambaşka dünyaları ve farklı hayat tarzlarını kesiştirmek, birbirimizden öğrenmek, esinlenmek ve birbirimize ilham kaynağı olmak.

Her şeyin başı eğitim ama biz bunun farklılıklara saygıyı, hoşgörüyü, empatiyi ve sosyal sorumluluk bilincini aşılayan bir eğitim olduğuna inanıyoruz. Bu inancı bizimle paylaşan ve bize destek olmak isteyen, etnik kökeni, inancı, siyasi görüşü, cinsiyeti, cinsel yönelimi ve yaşı ne olursa olsun herkesle ortak bir paydada buluşabileceğimize inanıyoruz.

Diğer tüm burslar için tıklayınız

Tüm burs ilanları için bizi takip etmeyi unutmayın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz