2019 İşbaşı Eğitim Programı Ücreti Arttı

İşbaşı Eğitim Programı Nedir?

2019 İşbaşı Eğitim Programı Ücreti artışı ile programda çalışanlar ve çalışmak isteyenler için İEP’i yeniden gündeme soktu.

İşbaşı Eğitim Programı, işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.

Başka bir ifadeyle, işsizlerin mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinecekleri bir programdır.

İşsiz için Avantajı Nedir?

İşverenler çoğunlukla deneyim sahibi kişileri işe almak istiyor. İş ilanları da bu durumu yansıtıyor. İş başvurularında en büyük sıkıntıyı ilanda istenen deneyim süresi oluşturuyor. İşbaşı Eğitim Erogramı tam burada devreye giriyor. Deneyimsiz işsizler, öncelikle işbaşı eğitim programı kapsamında eleman arayan işyerlerine başvurabilirler. Program gereği deneyimsizler daha çok tercih ediliyor. İkinci olarak, gözünüze kestirdiğiniz bir şirkete girmek için onlara işbaşı eğitim programı kapsamında çalışma teklifinde bulunabilirsiniz. Programın en büyük cazibesi, ücretlerin İŞKUR tarafından karşılanıyor olması

İşveren için Avantajı Nedir?

İşverenler, deneyimsiz personel almanın maliyet olduğunu düşünüyor. ‘İşi bilmeyen elemana işi öğret, iki ay sonra kaçsın’ türünden cümleleri sıklıkla duyuyoruz. Bu koşullarda firma kültürüne uygun yetiştirilecek deneyimsiz personeli işe almak büyük tehtit. Ancak İşbaşı Eğitim Programı, işverenin deneyimsiz personel eğitirken göreceği zararı bir nebze de olsa azaltıyor.

Nasıl Başvuru Yaparım?

Programa katılmak isteyenler işbaşı eğitime katılacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi İŞKUR’u düzenli takip ederek bu işyerlerine ulaşabilirler. CV‘nizi hazırlayıp başvurulara hemen başlayabilirsiniz. İşveren ve işarayanın birlikte İŞKUR’a gidip en fazla bir saat süren bir sözleşme imzalaması gerekiyor.

2019 İşbaşı Eğitim Programı Ücreti Ne Kadar Oldu?

2019 İşbası Eğitim Programı ücreti ne kadar oldu?

1 Ocak 2019 itibariyle İşbaşı Eğitim Programı ücretleri güncellenmiştir.

-İş arayan statüsündekiler için günlük 77,7 TL,
-Öğrenci statüsündekiler için günlük 58,27 TL,
-İşsizlik ödeneği alanlar için günlük 38,85 TL ücret verilmektedir.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir