Bir Temizlik Görevlisi Notunda Şaşırtıcı Detay

Twitter’da bir kullanıcının yaptığı paylaşımın ardından ortaya çıkan ayrıntı oldukça şaşırtıcıydı. Yapılan paylaşım, eve gelen bir temizlik görevlisi notuydu. Bırakılan notun oldukça özenli ellerden çıktığı belli oluyordu. Aynı zamanda içerik de o kadar etkileyiciydi ki ev sahibi dayanamayıp şu teşekkürü yazdı:

Mutlubiev’den gelen temizlik görevlisi bize dünyanın en tatlı notunu bırakmış. Hangi işi yaparsan yap, severek yap cümlesi buraya uygun olur sanırım.

Marmara üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisinin hikayesi

Temizlik görevlisinin etkileyici notu ise şöyle:

Baybarys Bey,

Viledanızın sıkma yeri kırılmış, ben bir şekilde kullandım ama bir sonraki geleek arkadaş kullanmaya başlamadan önce fark etmezse muhtemelen tamamen kırılır ve zorda kalır.

Mutfak için çöp poşetinin yenisini geçiremedim kovalara. Üzgünüm, nerede olduklarını bulamadım.

Banyodaki tuvalet fırçasının kutusuna biraz domestos koydum. Kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Umarım temizlikten memnun kalırsınız. Çalışmam hakkında puanlama yapabilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla.

Ebrar.

Temizlik görevlisinin bıraktığı not

Güzel bir yazı ve ardından gelen teşekküre kadar şaşırtıcı bir durum yok ancak durum bu paylaşıma verilen yanıtla şaşırtıcı hale geliyor. Twitter kullanıcısı olan Ebrar Hanım, bu teşekkürü bir twitle yanıtlıyor:

Aslen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans öğrencisiyim. 24 yaşındayım ve evet, Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Maddi imkansızlıklar sebebiyle çeşitli işlerde çalışıyorum, hem eğitim giderlerimi karşılıyor hem de dünyayı ve ülkemi gezmeye çalışıyorum.

Hayallerini gerçekleştirmek için imkansızlıklardan bahsetmek yerine çabalayan, başarmaya çalışan genç bir öğrenci Ebrar. Takdiri çoktan haketmiş ama takdir edecek makamın gerçekten çok yükseklerden olması gerekiyor.

Diğer yandan, ülkemizin önemli üniversitelerinden birinde yüksek lisans yapan bir öğrenciye destek sağlanıp çalışmak zorunda bırakılmaması gereği ise bu güzel hikayenin iç burkan tarafını oluşturuyor.

Ebrar’a gösterdiği azim ve hayallerinin peşinden koşmayı her ne olursa olsun bırakmama inancını bizlere tekrar aşıladığı için teşekkür ediyoruz.

 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir