İşkur Sosyal Çalışma SÇP Maaş Ne Zaman Yatar?

Sosyal Çalışma Programı SÇP maaş ne zaman yatacak

İşkur Sosyal Çalışma Programı temmuz ayında başladı ve eylül sonunda sona erecek. Haftada 3 gün çalışmanın olduğu Sosyal Çalışma Programı maaşları aylık olarak ödenecek. SÇP maaş ödemesi, çalışılan her ayın bir sonraki ay başında gerçekleşecek. Sosyal Çalıma Programı maaş ödemesi ilk çalışma ayı olarak temmuz ayında çalışıldığı için ağustos başında gerçekleşecek. SÇP maaş ne zaman yatar sorusunun dışında çok merak edilen Sosyal Çalışma Programı maaş hesaplama bilgisini de verelim.

Sosyal Çalışma Programı SÇP Maaş Ne Zaman Yatar?

SÇP’nin ilk ayını tamamlayan öğrenciler gibi sorularla merak içinde maaş ödemesini beklemekteler.

Normalde İŞKUR Sosyal Çalışma Programı maaş ödemesi ağustos başında gerçekleşmesi gerekiyor. Araya bayram da gireceği için İŞKUR tüm maaşları bayram öncesinde ödemeye gayret ediyor. Ancak SÇP yeni bir program ve ilk ay ödemelerde mutlaka gecikme olacaktır. Maaşların ödenmesi için şuan İŞKUR tarafından yoğun bir çalışma yürütüyor. Ancak maaşlar bayram sonrasına da kalabilir.

Her ilde işlemler ayrı yürüdüğünden en doğru bilgi İŞKUR Kurslar Servisinden alınabilir. Kimi illerde katılımcı sayısının az olması ödeme işlemine başlandıktan sonra kısa sürede bitmesini sağlayabilir. Kimi illerde de katılımcı sayısı fazlalılığı, personel yetersizliği, bayram tatili gibi nedenlerle maaş ödeme süresi uzayabilir.

Sosyal Çalışma Programı SÇP Maaş Hesaplama

Öğrencilere ödenecek maaş, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL üzerinden hesaplanacak. Haftada en fazla 3 gün çalışma olduğu için 1 ayda ortalama 12 gün civarında çalışma olacak. Yani temmuz ayında 12 gün çalıştıysanız 12×67,36= 808,32 TL maaş alacaksınız. SÇP maaş hesaplamasını kolaylıkla bu şekilde yapabilirsiniz. Hesaplamanın sadece ay bazında yapıldığını unutmayın. Örneğin 8 Temmuz’da işe başlandıysa hesaplama 8 Temmuz’dan 31 Temmuz’a kadar yapılır. Maaş ödemesi yapıldığında ağustos ayındaki çalışmalarınız Eylül maaşında yatacak. Yine eylül maaşında sadece ağustos çalışmanızın maaşını alabileceksiniz.

Sosyal Çalışma Programı ile alakalı tüm sorularınızı SÇP Forum bölümünde sorabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma hayatına dair tüm merak edilenler için siz sorun biz cevaplayalım.
SÇP Forum’a gitmek için tıklayınız…

Ağustos ayı SÇP maaşları ne zaman yatar? tıklayınız

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One thought on “İşkur Sosyal Çalışma SÇP Maaş Ne Zaman Yatar?

  1. Allah kahretsin 1 ayı geçti çalışmaya başlayalı daha 5 kuruş paramızı alamadık işe girdik paramızı alamıyoruz cebimde 5 kuruş param kalmadı ne kadar zor olabilir 800 lira para yatırmak yapamıyorsanız en başında kalkışmayın bu işe kardeşim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir