Toplum Gönüllüleri Vakfı 2019 Burs Başvurusu Başladı

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2019 Burs başvuruları başladı. Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursları olmak üzere iki ayrı bursun başvuruları 2 Eylül – 2 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular online olarak vakıf sitesinden alınacak. Başvuru yaparken sisteme yüklemesi zorunlu evrakların da önceden hazırlanması gerekiyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı 2019 Burs başvurusu ile ilgili yapılması gerekenler şunlardır:

Toplum Gönüllüleri Vakfı burs programları kapsamında, 2019 – 2020 akademik yılı için burs başvuruları başlamıştır. Başvurular maddi gereksinim, akademik başarı ve gönüllük deneyimi / potansiyeli kriterleri ile  değerlendirilip online sistemde sıralanmaktadır.  Bu dönem başvuran adaylar arasından, gençlik ve öğretmen çocukları bursu için toplam 250 yeni öğrenciye burs olanağı sağlanabilecektir. Her yıl 5.000’in üzerinde başvuru alınmaktadır. Başvuran adaylardan başvurusu olumsuz sonuçlanan adaylara e-posta yoluyla bilgilendirme Kasım ayı içerisinde yapılacaktır.

Aşağıdaki “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursları’na başvuru yapabilirsiniz. (Öğretmen Çocuğu burs fonu başvuruları da Gençlik Bursları formları üzerinden yapılacaktır, Öğretmen Çocuğu Burs Fonu’na başvuru yapabilmek için formda anne veya babanızın öğretmen olduğunu belirtmeyi unutmayınız). Burs başvurularında herhangi bir bölüm kriteri bulunmamaktadır. Burs başvuruları sadece online olarak alınacaktır. Burs başvuruları 2 Eylül – 2 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

NOT 1: Yeni sınıflardan (üniversiteye yeni başlayanlar) ikamet adresi henüz belli olmayanlar kalabilecekleri olası semt adını yazabilirler. Nerede kalıyorsunuz sorusuna da olası kalacağınız yeri işaretleyebilirsiniz (Örneğin devlet yurduna başvuracaksınız devlet yurdunu, direkt özel yurda başvuracaksanız özel yurdu).

NOT 2: Lütfen burs başvurunuzu son güne bırakmayınız. Son güne bırakılan başvurular dolayısıyla sistemin yavaş çalışmasından kaynaklı başvurunuzun bize ulaşması konusunda sıkıntı yaşamanızı istemeyiz. 

BURS PROGRAMLARI

Gençlik Bursları:

Bu burs fonuna Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır. 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır. Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır.  Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Öğretmen Çocuğu Bursları:

Bu bursa anne ya da babası (veya ikisi de) Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapan/yapmış, Türkiye’deki üniversitelerin lisans/önlisans seviyelerinde öğrenim gören öğrencileri başvuru yapabilir. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler, dikey geçiş yapanlar ve hazırlığı bitirip 1.sınıfa başlayacak öğrenciler “yeni sınıf” kapsamındadır. 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf ve üzeri sınıfları okuyacak öğrenciler “ara sınıf” kapsamındadır. Yeni ve ara sınıflar için iki ayrı form vardır.  Yeni sınıf ya da ara sınıf olma durumunuza göre Gençlik Ara Sınıf ya da Gençlik Yeni Sınıf burslarına başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru formunu doldururken anne/baba meslek sorularında anne/babanızın öğretmen olduğunu lütfen belirtiniz. Başvuru formunda eklenmesi gereken belgeler kısmında anne veya babanızın (ya da her ikisinin) öğretmen olduğunu gösterir belgeyi eklemeyi unutmayınız. Aksi takdirde bu burs fonuna yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır.

Forma eklemeniz gereken dökümanlar: 

  • Ara Sınıflar için: 2018 – 2019 yıl sonu transkripti (e-devletten veya okul sisteminden alınabilir)
  • Yeni Sınıflar için: ÖSYM Sonuç belgesi (e-devletten veya ÖSYM sayfasından alınabilir)
  • Tüm Başvuranlar için: Tüm aile fertlerinin gösterildiği Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( e-devletten alınabilir)
  • Tüm Başvuranlar için: Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi ve e-devletten gelir gösterir belge alınabilir)
  • Öğretmen Çocuğu Bursu’na Başvuracaklar için: Anne/babanın öğretmen olduğunu gösterir belge (İlgili kurumdan alınabilir)

Bu belgelerin tamamını başvuru esnasında online olarak forma eklemeniz gerekmektedir. Eklenmemesi durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Formu lütfen kendiniz doldurunuz. Başvuru sonucunuzu kimlik numarası ile sorgulayacağınız için forma yazdığınız TC kimlik numarasının doğru olduğundan emin olunuz.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin (Üniversite başarı sırası, aile geliri, gönüllülük ile ilgili sorular vb.) doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olunuz. 

Formda yazılan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız burs@tog.org.tr adresinden bize ulaşıp destek alabilirsiniz. 
Burslarla ilgili temel bilgilere linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Daha detay sorularınız varsa, telefon ile ileteceğiniz soruları e-posta adresine yazarak sormanız, çalışmalarımızın aksamadan devam edebilmesi için önemlidir. burs@tog.org.tr adresine sorularınızı iletebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Başvuru için tıklayınız…

Diğer tüm burslar için tıklayınız

Tüm burs ilanları için bizi takip etmeyi unutmayın…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz