Yasin Gökcegözoğlu İle Röportaj

İçindekiler

Yasin Gökcegözoğlu İle Röportaj

1 Yasin bey bize kendinizden bahseder misiniz?

1990 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul’un en köklü liselerinden Çağaloğlu Anadolu Lisesinden 2008’de mezun oldum. 2014 yılında Diş Hekimliği lisans eğitimimi tamamladım. Daha sonrasında mesleki olarak estetik diş hekimliği alanında ilerlemeye karar verdim ve bunun üzerine bir çok eğitimlere katıldım. Üniversiteyi bitirdiğim zamandan itibaren hayalim kendi markamı yaratmaktı. Temellerini oluşturup, inşasını gerçekleştirdiğim Smilegroup Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ni 2018 yılında açtım. Hem kurucusu olduğum hem de diş hekimliğini yaptığım kliniğimde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

2 Diş hekimliğini tercih etme sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?

Çocukluğumdan beri sağlık alanında ilerlemek hayalimdi. İnsanların, gülümserken dişlerini kapatmaları, mutluluklarının önüne çekilen bir perde gibi hissederdim. Bu yüzden güzel gülüşler tasarlayıp insanların hak ettiği mutluluğu tam manasıyla yüzlerinde göstermelerini istiyordum. Bunun yanında, ağrı çeken birisinin ağrısını dindirip o kişinin gözlerindeki mutluluğu görmek çok haz verici bir his. Tüm sebepler doğrultusunda diş hekimi olmaya karar verdim.

3 Genç yaşta SmileGroup adıyla kurmuş olduğunuz şirketiniz var. Bu girişimcilik faaliyeti nasıl başladı? Sizi zorlayan faktörler neler oldu?

 Bahsettiğim üzere kendi markamı kurmak hep hayalimdi.  Hayalimi gerçekleştirmek için hem hekimlik hem de ticari anlamda birçok eğitim aldım. Bunun yanında ticari kendisini örnek aldığım insanlarla fikir alışverişinde bulundum. Kurmak istediğim yapı, insanlara iyi hizmet veren, hastalarımın ve çalışma arkadaşlarımın daima mutlu olabileceği bir konsept oluşturmaktı. Bu yapıyı oluştururken karşıma çıkan zorlukları bu işe gönlünü vermiş ekip arkadaşlarımla beraber aştık. Ticari hayatta her zaman bir zorluk vardır; her geçen gün insan yeni şeyler öğreniyor. Aynı şekilde gelişen teknoloji, dijital yaşam bizleri bir noktaya itekliyor. Bizler Smilegroup olarak gelişen teknolojiye, dijital çağa eğitimlerle kendimizi geliştirerek dijital ekipmanlar ile modernleşerek hizmet noktasında da mutlu hasta profilini oluşturmak için çok ciddi çaba harcamaktayız.

4 Girişimci adaylarına tavsiyeleriniz nelerdir?

Yapmak istedikleri işte zirveyi hayal edip ona ulaşmak için dünya üzerinde insanlar  nasıl çaba harcamışlarsa o çabaları örnek alarak gerekli eğitimler, teknoloji takibi ve aktif bir şekilde networklarını geliştirmelerini  tavsiye ederim. Yapmak istedikleri iş ne ise kendilerini hazır hissettikleri anda hata yapmayı göze alarak hiç tereddüt etmeden bir an evvel başlamalarını öneririm.  Başlanılmamış bir işin sonucunu hayal etmek mümkün değildir.

5 Kliniğinizde hangi departmanlarda iş imkanı sağlıyorsunuz?

 İdari ekip kadromuz içerisinde iş olanakları sağladığımız hukuk, muhasebe, insan kaynakları, yönetim birimi, dijital pazarlama ve tabi ki meslektaşlarım olan diş hekimlerimize ve diş hekimi asistanlarına sağlık alanında istihdam sağlıyoruz. Diş hekimi yardımcı personeli, resepsiyon personeli ve temizlik personeliyle de çalışmaktayız.

Yasin Bey’in Linkedln hesabı:

https://www.linkedin.com/in/yasin-g%C3%B6kceg%C3%B6zo%C4%9Flu-36329a180/

https://www.linkedin.com/company/smilegroup/?originalSubdomain=tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültene Abone Ol
en son haberleri, duyuruları, ilanları, etkinlikleri almak için abone ol
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz